Kardiologická vyšetření

Poskytovaná vyšetření

V rámci naší ambulance poskytujeme tato vyšetření

Klinické vyšetření

Klinické vyšetření

Spočívá v odebrání anamnézy k danému problému, fyzikálnímu zhodnocení, natočení a zhodnocení ekg, závěr pro odesílajícího lékaře.

Echo vyšetření

Echo vyšetření

zobrazovací metoda k posouzení anatomického stavu srdce, funkce komor, diagnostice chlopenních vad vrozených či získaných, zkratů atd.

Ergometrie

Ergometrie

Záznam ekg a TK při stupňující se zátěži, pomáhá diagnostikovat např. dosud skryté onemocnění srdečních tepen.

Rada: pokud jste na toto vyšetření objednáni, je dobré je absovovat cca po 2 hod od posledního jídla, s sebou tenisky ev. sportovní úbor, v které budete na kole šlapat + ručník.

EKG monitoring

EKG monitoring

využití najde zejména při detekcí arytmií, které se vyskytují sporadicky a které se nedaří zachytit klasickým 24-hodinovým holterovským monitorováním EKG. Pacient má záznamník u sebe a při potížích jednoduchým přiložením v dlani je zaznamenám několikavteřinový záznam EKG.

Holter EKG

Holter EKG

Poskytuje 24 až 48-mi hodinový ambulantní záznam ekg křivky ve 3 svodech, umožnuje diagnostikovat většinu poruch rytmu. Rada: vhodné přijít na vyšetření ve volnější halence či triku bez výstřihu, pod kterém budou schovány nalepovací elektrody.

Holter TK

Holter TK

Spočívá v pravidelném měření TK po dobu 24 hodin v předem nastavených intervalech. Slouží k diagnostice hypertenze, pokud nestačí standartní měření TK tonometrem.Rada: vhodné je si na tento den zajistit klidnější /sedavý/ program, měření při zátěži by závěrečné hodnocení zkreslilo.

Aktuálně

Plánujeme do budoucna provádět preventivní vyšetření na zjištění kardiovaskulárního rizika (laboratorní screening rizikových faktorů aterosklerózy, kardiologické fyzikální vyšetření, ekg, ev. zátěžové testy, echokardiografie atd.) nehrazené ze zdravotního pojištění.

Smluvní pojišťovny

  • 111 Všeobecná zdravotní pojišťovna
  • 201 Vojenská zdravotní pojišťovna
  • 205 Česká průmyslová zdravotní pojišťovna
  • 207 Oborová zdravotní pojišťovna bank a pojišťoven
  • 211 Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR